Nasz zespół

Zespół Finacorp tworzą osoby o wieloletnim doświadczeniu, zdobytym w globalnych instytucjach finansowych. Doświadczenie to obejmuje pozyskiwanie, analizę i ocenę projektów inwestycyjnych oraz realizację transakcji (lista transakcji w dalszej części dokumentu).

Stanisław Popów


Założyciel i Partner Zarządzający. Długoletnia praca w wiodących międzynarodowych bankach inwestycyjnych, doświadczenie w zarządzaniu projektami, fuzjach i przejęciach oraz pozyskiwaniu kapitału. Doświadczenie to obejmuje większość aspektów bankowości inwestycyjnej, m.in. w sektorach: finansowym, energii, energetyki, transportowym oraz zasobów naturalnych i kopalin. Przed Finacorp, Stanisław Popów był Prezesem Zarządu Bank of America (Polska) S.A. oraz Dyrektorem warszawskiego biura Bankers Trust Company. W obydwu instytucjach, St. Popów odpowiadał za relacje z głównymi klientami w Polsce, wypracowując doskonałe kontakty z reprezentantami rządu RP, jak i głównymi decydentami najważniejszych podmiotów gospodarczych. Wcześniej, w Londynie i Paryżu, St. Popów pracował w wydziale Obsługi Długu Krajów Wschodzących w JP Morgan i w dziale finansów międzynarodowych w BNP Capital Markets. Podczas 22 lat pracy w bankowości inwestycyjnej, St. Popów pozyskał na rzecz klientów ponad 4.5 Mld US$ w formie kapitału dłużnego i akcyjnego. St. Popów działa ponadto jako skarbnik i Członek Zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej. Posiada dyplom wydziału Ekonomia i Finanse paryskiego Institut d'Etudes Politiques (Sciences-Po de Paris) oraz licencjat paryskiej Sorbony, który był poprzedzony studiami na Uniwersytecie Wrocławskim. Mówi biegle po angielsku i francusku oraz komunikuje się po hiszpańsku i rosyjsku.

Michał Lasocki


Partner. 12 lat doświadczenia w bankowości inwestycyjnej oraz corporate finance. Michał jest doświadczonym ekspertem w zakresie finansowania strukturalnego oraz pozyskiwania i realizacji transakcji w dziedzinie finansowania przedsiębiorstw. Posiada także doświadczenie w zarządzaniu i rozwoju projektów inwestycyjnych. Do niedawna działalność Michała związana była z zarządzaniem projektami inwestycyjnymi.
Jako Prezes Zarządu pierwszego polskiego portalu w zakresie pośrednictwa finansowego (Pilot Finansowy, www.pilot-f.pl), Michał rozpoczął projekt i znalazł dla niego strategicznego inwestora (grupa TPSA). Był także współzałożycielem oraz Członkiem Zarządu ds. Finansów jednego z wiodących podmiotów sektora pracy czasowej (Connexio, a obecnie Creyf's Polska), który został wprowadzony w struktury międzynarodowej grupy z branży zasobów ludzkich.
W latach 1996-2000, Michał był Naczelnikiem Wydziału Instrumentów Strukturyzowanych i Dyrektorem Departamentu Bankowości Inwestycyjnej w warszawskich jednostkach Citibanku i Bankers Trust Company. W latach 1994-1996 pracował w Raiffeisen Capital Investment Polska SA jako Dyrektor Departamentu Nowych Emisji.
Zespół, którym kierował dokonał następujących transakcji związanych z rynkiem giełdowym:emisja obligacji zamiennych KPBP BICK, Pre-IPO oraz upublicznienie akcji AMPLI SA, Wprowadzenie do obrotu publicznego akcji Hydrotor SA, Sprzedaż akcji i gwarancja objęcia emisji akcji ARIEL SA, uczestnictwo w wielu ofertach publicznych jako sprzedający akcje inwestorom polskim i zagranicznym.
Ukończył kurs dla kandydatów na maklerów papierów wartościowych oraz kurs maklerski Warszawskiej Giełdy Towarowej. Michał jest magistrem Wydziału Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego w połączeniu ze studiami na Rijksuniversiteit Limburg w Maastricht. Mówi biegle po angielsku i francusku i komunikuje się po rosyjsku.

Ponadto, w zespole pracuje:

2 analityków

Analiza finansowa, prowadzenie dokumentacji i obsługa transakcji. Obszerna wiedza w fuzjach i przejęciach innych aspektach rynku finansowego. Współpraca z wieloma ekspertami w zakresie potrzebnym do wykonania transakcji zleconych naszej firmie.

1 asystent

Obieg dokumentów transakcyjnych.
tel. +(48) 22 425 57 35 fax. +(48) 22 853 01 64 e-mail: office@finacorp.pl