Konsulting Lotniczy

Personel Finacorp posiada doświadczenie w doradztwie gospodarczym i finansowym połączone z godzinami spędzonymi za sterami samolotów. To sprawia, że jesteśmy wyjątkowymi partnerami w kwestii wsparcia naszych klientów w kwestiach związanych z transportem lotniczym, zakupem i finansowaniem samolotów, zagadnieniami związanymi z obsługą naziemną czy obsługą lotniskową.

Wybrane transakcje w sektorze lotniczym, w których uczestniczył personel Finacorp:

Polskie Linie Lotnicze LOT doradztwo i aranżacja finasowania 10 samolotów Boeing 737 poprzez emisję 12-letnich amerykańskich papierów komercyjnych w kwocie USD 270 mln.

Gulfstream V: doradztwo na rzecz prywatnego klienta w zakresie dostępnych opcji finansowania oraz w kwestii zabezpieczenia wartości końcowej samolotu.

Flota helicopterów dla klienta ukraińskiego: doradztwo w zakresie dostępnych opcji finansowania helikopterów oraz w kwestii utworzenia w Polsce filli operacyjnej zgodnie z przepisami JAR.

Prywatne samoloty dyspozycyjne: doradztwo i pośrednictwo w zakresie wyboru, nabycia i sfinansowania kilku samolotów dyspozycyjnych.

Projekt regionalnej linii lotniczej w Polsce: uczestnictwo w stworzeniu biznessplanu i innych dokumentów finansowych, udział w negocjacjach dotyczšcych parametrów projektu I kryteriów inwestycyjnych dla potencjalnych inwstorów i partnerów buzinesowych (dostawcy samolotów, spółki leasingowe, banki, władze lokalne i zarzšdy lotnisk komunikacyjnych etc.).

Rosyjska spółka leasingowa: doradztwo w zakresie dostępnych opcji finansowania dyspozycyjnych samolotów odrzutowych i turbośmigłowych nałšcznš kwotę około 60 mln US$ oraz w kwestii utworzeniaw Polsce filli operacyjnej zgodnie z przepisami JAR.

Informacje o innych transakcjach dokonanych przez Finacorp i jego pracowników znajdują się w sekcji Nasze Doświadczenia

Zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt email na adres office@finacorp.pl

Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat targów lotniczych EBACE 2007 w Genewie
tel. +(48) 22 425 57 35 fax. +(48) 22 853 01 64 e-mail: office@finacorp.pl